ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

      Απορίες Κώου πολίτη για Ryanair...

      Αγαπητοί φίλοι, χωρίς να διεκδικώ το αλάθητο, απλά με την επιστημονική γνώση την επαγγελματική εμπειρία μου την λογική της σύνθεσης και με πολιτική ουδετερότητα  παραθέτω τα παρακάτω ερωτήματα :

      • Πότε και πως μπήκε ο Καισερλης στο παιχνίδι της RYAN AIR ;
      • Προσπαθεί η όχι πάντα  ο Καισερλης να ελέγχει τις κινήσεις των συνεργατών του ,να τους καπελώνει και να τους πριονίζει τα φτερά  (πχ Μπαλαλής ,ο οποίος τηρεί σιγή ιχθύος );
      • Γιατί το επιμελητήριο είναι διχασμένο ;
      • Γιατί επί 3μηνες αρνιόταν πεισματικά να συναντήσει τον πρόεδρο των Ξενοδόχων ;
      • Είναι δεδομένο το οικονομικό όφελος των πτήσεων της RYAN AIR για όλους επαγγελματίες του νησιού η σχέση κόστους /απόδοσης είναι συντριπτικά υπέρ της απόδοσης ,γιατί το αγνοεί αυτό ;
      • Σε σχέση με την επένδυση των Συνεργατικών είναι πολύ χαμηλότερου κόστους , ταχύτερης απόδοσης και αφορά πολύ μεγαλύτερη κοινωνική μερίδα , το ξέρει αυτό;

      Εγώ απλά αναφέρω τους προβληματισμούς μου ,τα συμπεράσματα σε σας καλόπιστοι συμπατριώτες μου .

      Κώος πολίτης

      • Τελευταία Ενημέρωση: 6/7/2012 3:14:09 μμ
        Λέξεις κλειδιά: Καισερλης,ryanair,επιστολη αναγνωστη για Ryanair,Kωος πολίτης
      ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
      $count Σχόλια
      • kvs
        kvs4/7/2012 4:14:00 μμ
        polloi αναγνωστε στημενοι κυριε κιαρη,δημαρχε βγαλε κ συ τουσ αναγνωστες σου που ειναι χιλιαδες
      • ΜΑΡΙΑ
        ΜΑΡΙΑ4/7/2012 4:17:00 μμ
        ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ ΚΥΡΙΤΣΗ
        • Μπορεί...
          Μπορεί...4/7/2012 7:17:00 μμ
          αλλά εγώ θα ήθελα απαντήσεις...και όχι χαρακτηρισμούς.
        • Christine
          Christine17/7/2012 11:23:00 μμ
          No it is the question that everyone is asking...but no one can get an answer to, maybe you could shed some light on it Maria.....I am sure everyone would love to hear the answer...
      • τα μπικικινια
        τα μπικικινια4/7/2012 4:59:00 μμ
        περι αυτου προκειται, μπορει ο Μπαλαλης να ηταν αφελης και απλος παρατηρητης της συμφωνιας που πηγανε να υπογραψει ο δημος αλλα ο Καισερλης δεν ειναι ουτε βλακας ουτε μαλακας . η συμβαση ωφελει λιγους και οχι το συνολο των επιχειρησεων ενω ειναι προφανες οτικαποιοι βγαζανε και λεφτα...κι αυτοι τωρα τρωγωνται και πιεζουν. οσο το κανουν τοσο θα του δινουν πατημα να τ0υς ξεμπροστιασει...κι ας ειναι εμπιστευτικοι οι οροι.
      • 3 ΟΚΤΩΜΒΡΗ
        3 ΟΚΤΩΜΒΡΗ4/7/2012 5:18:00 μμ
        ΣΥΛΛΑΤΗΡΙΟ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΡΥΑΝ ΑΙΡ!!!!!!! ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ!!!!!!!!!!! ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΣΤΙΑΤΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΤΗΣ ΚΩ!!!!
      • το πολιτικό οικονομικό πλαίσιο είναι αδυνατισμένο
        το πολιτικό οικονομικό πλαίσιο είναι αδυνατισμένο4/7/2012 7:00:00 μμ
        προτείνω για τις 3 Οκτώβρη να διαδηλώσουμε υπέρ της Μέρκελ, της τρόικα και του Κυρίτση.θα πρότεινα να γίνει νωρίτερα, αλλά μάλλον θα έχει φέρει ο Νικητιάδης 2.000.000 τουρίστες
      • Αερολιμενάρχης Χαϊχούτου
        Αερολιμενάρχης Χαϊχούτου4/7/2012 7:02:00 μμ
        Τι κόλλημα είναι αυτό με τη ράιαν ερ! Στην Ευρώπη δραστηριοποιούνται περισσότερες από 15 εταιρίες χαμηλού κόστους
      • ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ
        ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ4/7/2012 7:19:00 μμ
        ΟΤΙ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ. ΟΠΟΥ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΥΓΑΣ.
      • ΡΕ  ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ  ΝΑ  ΕΙΣΤΕ  ΛΑΛΑΚΙΑ
        ΡΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΛΑΛΑΚΙΑ4/7/2012 9:05:00 μμ
        Η ΡΑΙΑΝ ΑΙΡ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΑΙΤΕΡΙΑ ΧΑΜΗΛΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΗΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΚΩ . ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΩΝΗΘΗ ΜΕΤΑΞΥ ΚΑΙΣΕΡΛΗ ΚΑΙ ΤUΙ...ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΩΣΑΣΤΕ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ...ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.
      • magazi
        magazi4/7/2012 9:37:00 μμ
        ΚΑΝΤΕ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΓΙΑ ΕΠΙΜΗΚΥΝΣΗ ΤΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.ΦΕΡΤΕ 1Ο-20 ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΧΑΜΗΛΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΤΟΝ ΧΕΙΜΟΝΑ ΚΑΙ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΑ ΧΕΙΜΟΝΑ -ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.
      • kos
        kos4/7/2012 9:38:00 μμ
        ΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΜΟΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΑ ΚΑΙ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΧΑΜΗΛΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.Ο ΔΗΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΜΠΟΡΟΣ ΑΣΧΟΛΗΤΑΙ ΜΕ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΕΣ.
      • toyr
        toyr4/7/2012 9:39:00 μμ
        Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΝΗΣΙ.ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΜΟΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.ΡΕ ΠΟΥ ΜΠΛΕΞΑΜΕ.Η ΚΡΙΣΗ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ.ΠΑΡΑΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ.ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.
      • molos
        molos4/7/2012 9:41:00 μμ
        ΟΙ ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΨΗΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΣΤΑΘΜΗΣ .ΞΟΔΕΥΟΥΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΛΙΜΑΝΙ 1ΟΟ-2ΟΟΕΥΡΩ.25ΟΟ-3ΟΟΟ ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΕΙΝΑΙ 25Ο.ΟΟΟ-3ΟΟ.ΟΟΟΕΥΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΑΝΕΙ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΟ.ΜΕ 2-3 ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ.ΑΡΚΕΙ ΟΙ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ-ΔΗΜΟΣ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΟΥΝ.ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.Ο ΔΗΜΟΣ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙ ΑΜΕΣΣΑ.O ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟ ΝΗΣΙ.
        • Με τα εύκολα νούμερα
          Με τα εύκολα νούμερα5/7/2012 12:02:00 πμ
          φτιάχνεις ανώγεια και κατώγια. Γιατί δεν ξοδεύουν όλοι 100-200 ευρώ και γιατί δεν κατεβαίνουν 3000 επιβάτες από το κρουαζιερόπλοιο. 300.000 ευρώ στην αγορά σε κάθε προσέγγιση, τι να σου πω. Πετάς στα σύνεφα.
      • ΝΙΚΑΣ
        ΝΙΚΑΣ4/7/2012 10:29:00 μμ
        Είναι να σε πιάνει θλίψη. Το προφανές δηλαδή το συμφέρον του νησιού γίνεται πεδίο αντιπαράθεσης μεταξύ της λογικής και ενός τσούρμου αχαρακτήριστων. Θα διώξουμε όποιον αντισταθεί στη Ryanair πριν αυτοί διώξουν τη Ryanair. Να το ξέρουν καλά αυτό.
      • MIXALIS
        MIXALIS 5/7/2012 12:19:00 πμ
        KALA EISTE SOBAPOI ?? PATE NA DIOXETE THN RYANAIR ??THA PANE SE ALLA NISIA KAI META THA PSAXNOMASTE
      • ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...
        ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ... 5/7/2012 4:08:00 πμ
        Είναι γεγονός ότι αυτή η δημαρχεία έχει αποτύχει παταγωδώς. Δεν έχει, ούτε και για μια στιγμή υπερασπιστεί τα συμφέροντα της τοπικής κοινωνίας. Ποιός είναι κύρ καίσερλης;;; Υπάρχεί;; Ας μας δώσει ένα στίγμα!
      • ΣΩΤΗΡΕΣ
        ΣΩΤΗΡΕΣ5/7/2012 7:25:00 πμ
        Ώψιμος σωτήρας ο Μαραγκός. Αυτός θα μας σώσει. Τώρα μάλιστα και ως αντιδήμαρχος ... !!! ήμαρτον Παναγία μου. Άλλωστε το έχουμε ξαναπεί... ΟΙ ΝΕΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ θα μας δίξουν το δρόμο. Ε και ο Σωτήρης νέος είναι.
      • πολιτης
        πολιτης5/7/2012 8:57:00 πμ
        οταν εστειλε τη συμβαση η ΡΑΙΑΝ ΕΙΡ για υπογραφη, ο καισαρλης δεν υπογραψε λογω αγγλικου δικαιου. τον προ φυλαξε ο δροσος. απευθυνομενος στον μπαλαλη του λεει εγω φυλακη δεν παω, αν θελεις υπογραψε εσυ. και αυτος αρνηθηκε.αυτα γιατι δεν κοινολογουνται; οι συμβασεις τετοιου τυπου δεν συντασσονται στα δικηγορικα γραφεια των υπουργων. γκεγκε;
      • ΤΤΤ
        ΤΤΤ5/7/2012 9:00:00 πμ
        ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΙΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΗ ΠΑΝΤΟΥ ΣΤΑ ΔΕ ΜΑΓΑΖΙΑ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΕΚΕΙ ΝΑΔΕΙΤΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΚΩΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ ΠΑΙΘΑΙΝΗΣ ΟΛΟΙ ΘΕΛΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΛΟΒΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΗ ΝΑΚΑΝΗ ΤΟ ΡΟΥΣΦΕΤΗ ΚΑΙ ΝΑΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ ΠΟΥΛΑΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΛΕΙΝΟΥ ΟΠΟΤΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΡΑΚΙΑ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΟΥΣ ΨΙΦΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΦΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΗΤΟΥΣ ΤΟΥ.....
      • AOYAS
        AOYAS 5/7/2012 9:24:00 μμ
        O KAISERLIS DEN PREPI NA PRODOSI TON SPOSORA BOYKOYBALIDI KAI TUI LAMOGIO TOY PASOK KAISERLI ????
      • ΠΡΟΣ κα ΜΑΡΙΑ
        ΠΡΟΣ κα ΜΑΡΙΑ6/7/2012 11:01:00 πμ
        ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙ ΝΑΙ Η ΟΧΙ κα ΜΑΡΙΑ ? ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ !!!
      • ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΟ 2010
        ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΟ 2010 6/7/2012 12:40:00 μμ
        ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΚΟΝΤΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΞΕΝΟΔΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡ ΟΠΕΡΕΙΤΟΡΣ.ΑΦΟΡΜΗ ΣΤΑΘΗΚΕ Η ΜΟΝΟΜΕΡΗΣ ΜΕΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΜΑΣ ΚΟΥΚ ΠΡΟΣ ΤΑ ΣΥΜΒΛΗΘΕΝΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΘΕΝΤΟΣ ΑΝΤΙΤΙΜΟΥ ΚΑΤΑ 5% ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ.ΜΑΛΙΣΤΑ,Ο ΤΟΥΡ ΟΠΕΡΕΙΤΟΡ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΝΕΩΝΕ ΤΙΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΡΝΟΥΝΤΑΝ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΝ ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ.ΕΤΣΙ ΥΠΟΓΡΑΦΤΗΚΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ 6 ΕΝΩΣΕΙΣ ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ ΗΤΟΙ ΕΛΛΑΔΑΣ,ΚΥΠΡΟΥ,ΜΑΛΤΑΣ,ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ
      • ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΝΑΡΜΟΣΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ
        ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΝΑΡΜΟΣΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ 6/7/2012 12:50:00 μμ
        ΚΑΙ ΑΘΕΜΙΤΗ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΠΟΥ ΑΝ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΕ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥΡ ΟΠΕΡΕΙΤΟΡΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ Ο ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΧΩΡΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΘΑ ΠΑΤΩΝΕ.ΟΙ 6 ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΟΥΡ ΟΠΕΡΕΙΤΟΡΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΖΗΜΙΕΣ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΄΄ΣΒΥΣΙΜΟ΄΄ ΜΙΚΡΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ.ΑΥΤΟ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡ ΟΠΕΡΕΙΤΟΡΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΜΟΝΟΠΩΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΩΦΕΛΟΥΜΕΝΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΥΔΙΑΣΠΑΣΗΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΖΗΜΙΩΝΕ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ
      • ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ.ΕΤΣΙ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ
        ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ.ΕΤΣΙ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ 6/7/2012 12:59:00 μμ
        ΟΤΙ ΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΤΟΥΡ ΟΠΕΡΕΙΤΟΡΣ ΝΑ; ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ,ΚΑΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΓΑΓΕΙΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΣΕ ΒΑΣΙΚΟ ΣΤΗΡΙΓΜΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ,ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΥΝΟΗΘΟΥΝ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΙΝ ΕΚΔΗΛΩΘΕΙ Η ΚΟΙΝΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΤΩΝ 6 ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΤΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΧΑΜΗΛΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΣΑΝ ΄΄ΑΝΤΙΣΤΑΘΜΙΣΜΑ΄΄ ΣΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΤΟΥΡ
      • ΟΠΕΡΕΙΤΟΡΣ.ΕΝΤΕΛΩΣ ΄΄ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ΄΄
        ΟΠΕΡΕΙΤΟΡΣ.ΕΝΤΕΛΩΣ ΄΄ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ΄΄ 6/7/2012 1:12:00 μμ
        ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΡΒΤΟΒΟΥΛΙΑ ΤΟ ΥΠΟΤΤ . ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΒΕΒΑΙ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΗ ΨΥΧΗ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΤΟΥΣ .ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΑΞΙΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΚΟΣΤΗ ,ΕΞΟΔΑ,ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΩΝ ΚΛΠ,ΚΛΠ.ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ.ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΩΝ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΩΝ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ.ΤΩΡΑ Η ΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΤΙΜΩΝ ,ΑΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟ 2010 ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΚΑΘΩΣ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΙ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΟΔΗΓΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΞ ΓΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΤΙΜΩΝ ΤΟ 2010,ΑΛΛΑ ΟΙ ΥΠΕΡΠΟΛΥΤΕΛΕΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ
      • ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΟΥΝ.
        ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΟΥΝ.6/7/2012 1:24:00 μμ
        ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ Η ΕΝΩΣΗ ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ ΑΘΗΝΑΣ ΕΚΑΝΕ ΛΟΓΟ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΄΄ΑΝΕΛΕΗΤΟ ΠΟΛΕΜΟ ΤΙΜΩΝ΄΄ ΚΑΙ΄΄ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ΄΄. ΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΧΑΜΗΛΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΣΥΡΕ ΤΗΝ ΟΑ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΤΙ ΛΑΜΒΑΝΕ ΚΡΑΤΙΚΕΣ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ.Ο ΥΠΟΤΤ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ ΟΤΙ ΤΟ ΓΚΟΥΒΕΡΝΟ ΘΑ ΣΤΑΘΕΙ ΑΡΩΓΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΣΧΕΙ ΚΑΘΕ ΔΥΝΑΤΗ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΜΛΠΛΕΚΟΜΕΝΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΑΙΝΑΝ
      • ΣΤΟ ΄΄ΠΑΙΧΝΙΔΙ΄΄ ,ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΟΙ
        ΣΤΟ ΄΄ΠΑΙΧΝΙΔΙ΄΄ ,ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΟΙ 6/7/2012 1:40:00 μμ
        ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΦΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ''ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΗ''.ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΙ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΙ ΦΟΡΕΙΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΑΛΛΗΛΟΕΝΙΣΧΥΟΝΤΑΙ ,ΜΑΤΣ-ΜΟΥΤΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΤΟΙΑ,ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΄΄ΔΟΚΟΥΝ΄΄ ΑΤΟΜΙΚΕΣ,ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΕΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΟ 1 ΑΝΤΕΡΓΑΤΙΚΑ,ΑΝΤΙΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ,΄΄ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕΙΣ΄΄΄΄ΚΛΕΙΣΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ΄΄,ΤΡΑΒΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΔΩΤΙΚΗ ΥΠΑ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΥΜΕ ΟΛΑ ,ΟΛΑ ΤΑ ΣΦΑΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΝΩ ΜΕ ΜΙΣΘΟΥΣ ΑΦΡΙΚΗΣ;ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ
      • ΑΛΛΟΥΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΑ
        ΑΛΛΟΥΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΑ 6/7/2012 1:48:00 μμ
        ΓΙΑ 180 ΚΑΤ. ΕΥΡΩ ,ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΣΥΝΟΛΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΑΕΡΑ ,ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ( ΑΥΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7 ΔΙΣ ΕΥΡΩ.ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ;ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ;ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΧΟΧΤΙΦ Η΄ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ.ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΕΝΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΑ .ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΙΧΝΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΓΑΛΕΡΑΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΩΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΑΡΧΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΤΟΥ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΥ
      • ΤΙΣ ΗΠΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ ΄70.
        ΤΙΣ ΗΠΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ ΄70.6/7/2012 1:56:00 μμ
        ΧΑΡΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ ΤΟΝ ΑΞΕΧΑΣΤΟ ΚΩΜΙΚΟ ΤΖΕΡΥ ΛΙΟΥΗΣ ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΣΕ ΜΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΤΥΧΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ,ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΣΦΑΛΕΙΩΝ ,ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΩΡΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΠΟΥ ΄΄ΕΛΕΓΧΕ΄΄ Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ,ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΓΑΡ,ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΧΑΜΗΛΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ.ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΦΥΣΟΥΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΒΑΣΤΕΙ ΣΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ Ο CHEK IN ΤΟΥ ΠΑΡΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΓΕΜΑΤΟ
      • ΟΠΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
        ΟΠΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ 6/7/2012 1:59:00 μμ
        ΓΙΑΤΙ ΤΑΞΙΔΕΥΕ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΓΓΥΗΘΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ .ΠΡΟΦΗΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ .
      • 1
        131/5/2014 11:32:00 μμ
        1
      • 1